En Yaygın Seks Hikayeleri

Cinsellikle ilgili doğru olmayan pek çok inanç vardır ve bir o kadar da yanlış bir şekilde “efsane” olarak etiketlenen bir çok hikaye vardır. Bu blog yazısında en yaygın seks konularını değerlendirmek istiyorum. İnanıyorum ki, aşağıda listelenen yanlış anlamaları bilmeyen birçok cinsel açıdan aktif yetişkin vardır.Günümüzde eskort olarak cinsellik hayatımda önemli bir rol oynuyor. Yanlış inançlar ile gerçekleri ayırt edebilmek için yeterince bilgi topladığımı söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum.

Bazı efsaneler zararsızdır, diğer yandan birçok efsane tehlikelidir çünkü sekse yaklaşımınızı değiştirebilir, sizi daha fazla risk almaya veya daha az tatmin hissetmeye teşvik edebilir.

Bu yüzden, güvenliğiniz ve cinsel memnuniyetiniz için, işte en çok çürütülmüş seks efsanelerimiz.

Efsane 1: Klozet kapağından hastalık kapılabilir

Gerçek: Neyse ki, bu iki ana nedenden ötürü doğru değildir, birçok hastalığa neden olan organizma klozet gibi yüzeylerde ancak kısa bir süre hayatta kalabilir ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar açık delikler veya yaralarla temas yoluyla aktarılır. Pek çok uzmanın inandığı kadarıyla, hiç kimse klozet kapağından cinsel yolla bulaşan bir hastalık yakalamamıştır.Ancak bunun tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamanıza engel olmasına izin vermeyin, çünkü diğer hastalıkların yanı sıra soğuk algınlığı veya koronavirüs kapabilirsiniz.

Efsane 2: Kadınlar regl dönemlerinde hamile kalamazlar

Gerçek: Pek olası olmasa da, regl dönemindeki korunmasız cinsel ilişkinin bir sonucu olarak yine de hamile kalabilir. Bunun nedeni, yumurtlama söz konusu olduğunda her kadının farklı olması ve spermin 5 güne kadar kadın üreme kanalında yaşayabilmesi ve adet sonrasında da daha fazla döllenme fırsatı vermesidir.

Efsane 3: Çoğu kadın yalnızca vajinal seks yoluyla orgazm olabilir

Gerçek: Aslında, kadınların yalnızca % 30’unun yalnızca vajinal seks yoluyla orgazm olabileceğine inanılıyor. Bu, örneğin klitoris simülasyonu kullanarak diğer zevk türlerini uygulamaktan çekinmemeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca kadınların büyük çoğunluğunun göğüsleri ve meme uçları son derece hassastır ve çoğu bu bölge uygun şekilde uyarıldığında iyi tepki verir. Partnerinizle yatak odasında sizin için neyin işe yaradığını konuşun, çünkü iyi seks tamamen ihtiyaçlarınızı iletmekle ilgilidir. Oyuncaklar, esaret, rol oyunları gibi yeni ve beklenmedik şeyleri denemekten çekinmeyin.

Efsane 4: HIV yalnızca seks yoluyla kapılabilir

Gerçek: Bir kişi oral, vajinal ve anal gibi çeşitli cinsel eylemlerle HIV kapabilir, ancak enfeksiyonlu kan vücuduna girerse de HIV bulaşabilir. Bu, nadiren kan nakli veya dövme veya piercing için kullanılana benzer enfekte bir iğnede olabilir. Kadınlarla seks yapan kadınlar da HIV kapma riski altındadır ve aynı durum eş cinsel erkekler için de geçerlidir. Bu yüzden her zaman dikkatli olun ve önlemeye yönelik adımlar atın.

Efsane 5: Bazı seks pozisyonları hamileliği önleyebilir

Gerçek: Bir kadın ayakta, oturarak, baş dayamasında, seks yaparken zıplayarak hamile kalabilir. Penisin vajinaya girdiği herhangi bir vajinal seks, hamilelik riskine yol açabilir. Seks pozisyonları hamilelik riskini belirlemez veya azaltmaz.

Efsane 6: Ortalama seks süresi 30 dakikadır

Gerçek: Cinsiyetin uzunluğu çifte ve duruma bağlıdır, gerçek bir normal süre yoktur. Aslında, genel olarak istenen seks süresinin 7-13 dakika arasında bir uzunlukta olduğu bilinmektedir, bu da iyi seksin ille de daha uzun olmadığı anlamına gelir.

İşte bunun gibi farklı efsaneler dilden dile dolaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir